in , , ,

Bütünsel Seo

Bütünsel Seo
Bütünsel Seo

Holistic Seo

Bütünsel Seo Nasıl Yapılır?

Burada sorulması gereken soru, sürekli güncellenen algoritmalardan sonra nasıl bir SEO yapılmalı? Aramalarda aranan kelimeleri, okurlara en iyi şekli ile nasıl sunabilirsiniz? Bunların çözümü de bizi Holistic SEO, yani bütünselliğe itecektir. Şimdi sizlere Holistic Seo yapmanın yollarını maddeler halinde sunuyoruz;

* İlk olarak Baclinkler oluşturulurken, mutlaka ziyaretçi odaklı olarak oluşturmalısınız.

* Siteye Anahtar kelime yerleştirme işlemine sıra gelince, önceliğiniz ziyaretçilerin en çok merak ettiği anahtar kelimeler olmalıdır. Burada ziyaretçilerin talebi baz alınmalıdır.

* Bütünsel SEO çalışmasında, anahtar kelime çalışmaları gelende tek kelime odaklı yapılır. Fakat tek kelimedense, iki kelimeden uzun kelime aramaları ziyaretçiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu kelimeleri seçerken de ziyaretçilerin aradığı kelime gruplarına öncelik verilmelidir.

* Her zaman ziyaretçi önceliğiniz olmalı, bunu aklınızdan çıkartmadan; ürün yerleştirmesi ve içerik hazırlanması konularında ziyaretçileri etkileyecek seçimlere ağırlık vermelisiniz.

Şimdi aklınıza şu soru gelebilir. Bunlar geleneksel SEO çalışmasında da var. O zaman bunların birbirinden farkı nedir? Farkları şu ki geleneksel SEO’da bu konular yüzeysel olarak incelenir. Oysa Holistic SEO çalışmasında, derinlemesine incelenerek, SEO çalışması yapılır. Arama motorlarında aranan kelimelere göre SEO çalışmasına öncelik verilir. Ayrıca eğer çalıştığınız siteyi yeterince güncel tutmuyorsanız, yükseliş kadar düşüşte çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Hem siteyi güncel tutmak, hem de daha hızlı yükselişe geçmesi için tercihiniz Holistic SEO’dan yana olmalıdır.

Konunun özeti;

*Çalışmalarınızı ziyaretçi odaklı olarak yapmalısınız,

* Hizmeti hangi sektöre yönelik veriyorsanız, sitenizi o sektöre bağlı olarak güncellemelisiniz,

* İçerik oluşturma stratejisi belirlerken, önceliğiniz yine ziyaretçiler olmalıdır,

* SEO konusunda gelişen tüm teknik olaylar ve Algoritmalar, yakından takip edilerek, yeni stratejiler belirlemelisiniz ve gerektiğinde revize çalışmasına girebilmelisiniz,

* Ölçümlerin sonuçlarını her zaman baz alarak, yeni çalışmalara yön vermelisiniz.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews

Written by SeoVyo

KURUMSAL SEO UZMANI

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kurumsal Web

Kurumsal Web

Google Seo

Google’dan Sitelere Darbe