in , , ,

Kurumsal Web

Kurumsal Web
Kurumsal Web

Kurumsal Web

Kurumsal web sitenizi tasarlarken büyük ölçekli veya küçük ölçekli olmanızdan ziyade mutlaka standart olarak sitenizde yer vermeniz gereken konuları inceleyeceğiz.

Web Tasarım İstanbul gibi profesyonel siteler sizin adınıza her şeyi düşünüp size sadece şirketinizi ve nasıl bir kurumsal kimliğiniz olduğunu anlatmak ve paylaşmak kalıyor ise de standart olarak talep etmeniz gereken listeye şöyle bir bakalım. Kurumsal web siteleriniz tabii ki şirketinize özel olacaktır fakat bu kadar çok satın alabileceğiniz ürünün ve çözümün arasında gezinirken standartları da bilmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kurumsal web tasarım için siteniz öncelikle içerik bakımından sade ve sizi en iyi anlatır düzeyde olmalıdır. İnternette çok fazla gezinmeyen ve bu konuda çok fazla bilgisi olmayan tüketiciler tarafından da anlaşılabilir düzeyde olmalıdır. Bu yüzden web sitenizin dilini oluştururken fazla teknik terim, kafa karıştırıcı çok fazla detaylı bilgi vermemenizde fayda var. İstenildiğinde siz zaten bu bilgilere sahip oluyorsunuz ve destek verebiliyorsunuz.

Web sitenizin kurumun gerçekte olan logosu ve kurumsal kimliğiyle bir nitelik taşımalıdır. Kurumunuz da kullandığınız logonun rengi, yazı fontu, boyutu birebir veya birebire yakın olmalıdır. Firmanızın bilinirlik sağlaması açısından da kolay hatırlanabilir olmalıdır.  Mutlaka ana sayfa içerisinde firmanızdan bahseden hakkımızda kısmı menülerde bulunmalıdır. Tüketiciler hangi alanlarda faaliyet gösterdiğizi net olarak okuyup anlayabilmelidir. İletişim bölümünde ise; açık adresiniz ve interaktif iletişime internetten öncelikli olarak geçtiğimizi düşünürsek, iletişim bölümünde çevrimiçi iletişim platformu bulunmalıdır. Eğer doldurulan formlar üzerinden müşterilerimize dönüş sağlıyorsak bu formlara zamanında cevap verebilecek personeliniz mutlaka her konuda olmalıdır.

Site içerisinde bir stratejiniz olursa basit menülerin içerisinde kullanıcıların kaybolmasını ve sürekli arama yapmasını engelleyebilirsiniz. Mümkünse site haritası bu tür işler için gayet uygun. Firmalar ve kullanıcılar böylelikle zaman kazanmış olurlar ve bir daha ki site ziyaretlerinde uğraşmak zorunda kalmayacakları için hemen sizin web sitenize başvurur durumda olurlar. Telefonla gelebilecek soruları da böylelikle azaltmış olur ve işgücünden de tasarruf etmiş olursunuz.

Web Tasarım SEO. gibi internet sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlamak üzere mutlaka profesyonel destek almalısınız. Yükleyeceğiniz görseller, animasyon ve videolar sizin web sayfanızın kolay yüklenebilir olmasını engellemeyecek ağırlıkta olmalıdır. Özellikle 3D tasarımların çoğaldığı günümüzde sitenizin açılma süresinin her uygulama görsel, video yüklemesinde daha da uzayacağını hesaba katarak tasarımlar üretmelerini istemeliyiz. Web hosting alanlarınızı da düzenlerken mutlaka bu konuları tekrar gözünüzün önüne getirmenizi öneririz.

Görsellik olarak web sitemizin geneline baktığımızda ise, göz yormayacak, web sayfanız da kalış süresini kısaltmayacak bilgiler vermenizden yanayız. Her zaman direkt iletişimin çabuk sonuçlar verdiğini düşünecek olursak, aradıkları konuyu bulamadıklarında sizlere başvurmak üzere iletişim butonunuz hemen göze çarpar bir vaziyette site içerisinde konumlandırılmalıdır.

Bütün bunlarla birlikte web sitesinin sadece size ait görünmesi için özgün tasarımlar profesyonel kişiler tarafından oluşturulmalıdır. Çünkü hazır olarak alacağımız templatelerde çıkacak sorunlarda yine destek almak ve hemen kurulum yapalım derken daha çok sorunla birden boğuşmak zorunda kalabiliriz. Web sitenizin her bilgisayar tarayıcısında hemen açılabilir seviyede düzenlenmesi gerektiği de bir başka önemli husus.

Konuyu sizler için tekrar özetlemek gerekirse; kurum kimliğinizin tanıtımı, web sayfanızdan iletişime hemen geçilebilir durumda olmanız, web sayfanızın hızlıca açılması, hiçbir şey bilmeyen bir kullanıcıya göre düzenlenmiş bir web tasarım sayfası oluşturmamız gerektiğini, arama motorlarında yapılan aramalarda sürekli üst sıralarda yer alabilmek için sürekli güncel ve esnek bir web tasarımın profesyonel kişilerce yapılması gereklidir.

Written by SeoVyo

KURUMSAL SEO UZMANI

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Arama Motoru Optimizasyonu

Seo Nedir?

Bütünsel Seo

Bütünsel Seo