in ,

Google

GOOGLE

Ekim ayı başlarında, Google  The Physical Web ( Fiziksel Web) adı altında yeni bir projesi olduğunu duyurdu. Onlar nelerdir beraber şöyle bir göz atalım. The Physical Web, ağ çekirdeğindeki süper gücü açığa çıkarmak için bir yaklaşım: isteğe bağlı etkileşimdir. Temel olarak baktığımızda insanların herhangi bir cihaza – otomata ulaşması için yürümesi gerekmektedir, bir postere, bir oyuncağa, bir otobüs durağına, bir rent a car a ve bütün bunlar için bir uygulama indirmek zorunda değillerdir. Herşey bir tık uzakta olmalıdır.

Şuanda bu işe yarayabilmesi muhtemel olan mekanizma belli bir standardın oluşturulmasını teşvik etme amaçlı tasarlanmış deneysel bir projedir.

URLs (Linkler): Proje, tüm akıllı cihazların, akıllı cihazlar ile etkileşime geçilebilmesi için url vermeleri gerekmektedir. Cihaz çevresindekilere linkini yayınlar ve akıllı telefonlar üzerinden bu algılanabilir. Nihai amacı, işlevselliği olan uygulamaların üçüncü parti uygulamalardan, akıllı telefonların işletim sistemi üzerinde daha yerleşik hale getirmektir.

Google, her geçen gün algoritmasını geliştirmeye yönelik hamlelerde bulunuyor. Dünyanın en başarılı mühendislerine sahip olmasının avantajlarını ise diğer arama motorlarına kıyasladığımızda görüyoruz. Akıllı telefonların ilerde patlayacağı varsayım olmaktan çıktı ve muhtemeldir. Bu projenin temelinde de mobil kullanım yatmaktadır. Google’ın fiziksel web ve arama üzerindeki etkilerinden bahsedeceklerimiz şimdilik bu kadar, farklı yazılarımızda görüşmek ümidiyle.

GOOGLE

Arama Motoru Optimizasyonu