in

SEO uzmanı

SEO uzmanı
SEO uzmanı

SEO uzmanı

Web Sitenizin Büyümesi İçin Neden SEO Uzmanına İhtiyacınız Var?

 İngilizcede Engine Optimization’ın kısaltması olan SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Bir websitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması ve dolayısıyla daha fazla insanın siteyi ziyaret etmesi konusunda yapılacak tüm faaliyetler arama motoru optimizasyonunun alanına girer. SEO uzmanı ise tüm bu faaliyetleri dikkatle yapan kişiye verilen addır. Günümüzde bir websitesi olan ve websitesine Google başta olmak üzere tüm arama motorlarından ziyaretçi çekmek isteyen herkesin bir SEO uzmanına ihtiyacı vardır.

Peki SEO uzmanına neden ihtiyaç duyulur. Bunu maddeler halinde sıralayacağız.

  • SEO uzmanı sizin ancak paranızı harcayıp reklam vererek çekeceğiniz ziyaretçiyi arama motoru optimizasyonuyaparak ücretsiz olarak çekmenizi sağlar. Böylece sizi uzun vadede önemli bir mali yükümlülükten kurtarır.
  • SEO uzmanı websitenize herhangi bir ziyaretçinin gelmesini sağlamaz. Tam da sizin sunduğunuz hizmet veya ürünle ilgilenen ziyaretçinin gelmesini sağlar. Böylece reklamla çekeceğiniz on ziyaretçidense SEO uzmanının çekeceği bir ziyaretçi size yatırımınızın geri dönüşü açısından çok daha faydalı olacaktır.
  • SEO uzmanı markanızın değerini güçlendirir. Markanızı daha güçlü ve tanınır hale getirir. Web sayfalarınızın başlıkları ve meta açıklamalarının sizin marka değeriniz ve misyonunuzla doğru orantılı şekilde yazılmasını sağlar.
  • SEO uzmanı rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Online dünyada her alanda büyük bir rekabet vardır ve arama motorunda insanların sizin sitenizle ilgili aradığı anahtar kelimelerde rakiplerinizin önünüzde çıkmanız rakiplerinizi saf dışı bırakmanızı sağlayacaktır.

SEO uzmanının tek bir hedefi vardır: Websitenizin görünürlüğünü arttırmak ve sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek. Bunları yaparak yukarıda bahsettiğimiz maddelerin gerçekleşmesine tek başına katkıda bulunur. Kısacası bir SEO uzmanı sizin yatırım maliyetlerinizi azaltarak gelirinizin artmasına yardımcı olur.

 

Written by SeoVyo

KURUMSAL SEO UZMANI

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Arama motoru optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu

Google adwords

Google Adwords ‘un web siteniz için önemi nedir?